Ropecon 2018 -tapahtuman ydinryhmä conitea työskentelee jo kiivaasti tuotannon ja käytännön järjestelyjen parissa. Tänä vuonna conitea koostuu neljästä pääjärjestäjästä ja noin 50 coniitista. Lisäksi mukana on suuri määrä vapaaehtoisia tekemässä erilaisia pienempiä työtehtäviä ja kokonaisuuksia.

Conitea 2018

Pääjärjestäjät
Kristiina Mannermaa, Emilia Hjelm, Emi Maeda, Eevi Korhonen
paajarjestaja@ropecon.fi

Viestintä
Hannamari Vahtikari, Vilja Rydman, Niina Niskanen, Sofia Paasikivi,
Suvi Korhonen, Pauliina Männistö, Emilia Hahl
viestinta@ropecon.fi

Kansainvälisyys
Jukka Särkijärvi
international@ropecon.fi

Partners
Aaro Viertiö, Tuukka Jakola
partners@ropecon.fi

Ohjelma
Kaisa Vitikainen, Satu Kylmämetsä, Vera Schneider, Jukka Seppänen,
Johanna Kari, Anna-Leena Korpijärvi
ohjelma@ropecon.fi

Roolipelit
Aatu Liimatta, Arttu Hanska
roolipelit@ropecon.fi

Korttipelit
Nea Similä
korttipelit@ropecon.fi

Larpit
Tuomas Puikkonen, Pauliina Männistö
larp@ropecon.fi

Lautapelit
Mika Lemström
lautapelit@ropecon.fi

Figupelit
Ville Mutka
figupelit@ropecon.fi

Kokemuspiste
Mikko Hyvönen
kokemuspiste@ropecon.fi

Skenaariokilpailu
Eero Laine
skenaariokilpailu@ropecon.fi

Kunniavieraat
Tanja Suokivi
goh@ropecon.fi

Työvoimavastaava
Tero Suoniemi
tyovoima@ropecon.fi

Lipunmyynti
Krista Juva, Lauri Kuusisto
lipunmyynti@ropecon.fi

Narikka
Salla Juva
narikka@ropecon.fi

Myyntialue
Jouni Sirén
myyntialue@ropecon.fi

Myyntituotteet
Taneli Pirinen
myyntituotteet@ropecon.fi

Kirpputori
Johanna Mustapää
kirpputori@ropecon.fi

Info/TS/Turva
Aleksi Joensuu, Maria Kastruni, Kalle Vanajala, Jukka-Pekka Venttola
ts-info@ropecon.fi

Takahuone
Katja Naukkarinen
takahuone@ropecon.fi

Kävijähuolto
Jenni Leivo
majoitus@ropecon.fi

Rahat
Mikko Hänninen
rahat@ropecon.fi

Tekniikka
Pekka Wallendahl, Anssi Kolehmainen, Kukka-Maaria Hautamäki, Ville Koivumäki,
Rami Hänninen, Mikko Västi, Arto Seppä
tekniikka@ropecon.fi

Tilakoordinaattori
Juha Sihvonen
tilat@ropecon.fi

Opasteet
Annina Kortelainen

Kaatajaiset
Emma Uronen

Logistiikka
Antti Pollari

Kompassi
Kalle Kivimaa

……………………………………………..